پیش‌بینی بحری در سمینار سالیانه سازگار ارقام! – طی سال جاری هاردهای اکسترنال جایگزین حافظه‌های فلش خواهند شد

سمینار سالیانه سازگار ارقام پنجشنبه گذشته با حضور مدیران ارشد سازگار و نمایندگان آن شرکت در سالن همایشهای رایزن برگزار شد.
این سمینار كه به مناسبت هجدهمین سالگرد تولد شركت سازگار ارقام همزمان با دهمین گردهمایی سالانه نمایندگان برگزار شده بود، با سخنرانی باقر بحری عضو هیئت مدیره و مدیر كل توسعه سازمان این شركت آغاز گردید .
بحری با معرفی کردن مجموعه سازگار به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکتهای انفورماتیك ایران به اهمیت IT در ایران اشاره كرد و گفت: با توجه به پیشرفت تكنولوژی در سرتاسر جهان و استفاده از قطعات كامپیوتری در تمامی صنایع، استفاده از اینگونه كالاها در ایران بیش از پیش احساس میشود کما اینکه دولت نیز به این مهم پی برده و سعی بر آن داشته تا با استفاده از تكنولوژی های روز و رساندن آن به روستاهای دور افتاده ، این امکان را در اختیار مناطق محروم قرار دهد تا بتوانند از این ابزار كه در راهبرد بسیاری از فعالیتهای آنها تأثیر گذار خواهد بود، استفاده كنند.
بحری ادامه داد: ایران در مسیر توسعه فراز و نشیب های بسیاری داشته و صنعت IT می تواند به شتاب بخشیدن برای رسیدن به توسعه کمک کند و شركت سازگار ارقام نیز تمام تلاش خود را بكار خواهد بست تا تمامی ابزارهایی كه می تواند در جهت پیشبرد اهداف ملی تاثیر گذار باشد را در اختیار دولت و عموم قرار دهد.
بحری به موضوع تحریم ها اشاره كرد و گفت: تحریم موضوع جدی است ولی زندگی جدی تر از آن است و نمیتوان جلوی زندگی را گرفت . امروزه یكی از اركان بقای زندگی IT است و ما وظیفه داریم به هر طریق ممكن IT را در ایران توسعه بخشیم.
او ادامه داد : شركت سازگارارقام با توجه به تجربه و ایجاد ارتباط با كمپانیهای متعدد و معتبر بین المللی توانایی حل مشكلات برون مرزی خود را دارد ولی متاسفانه مشكلات عدیده داخلی همچون ترخیص كالا و تعرفههای گمركی روند وارداتی این مجموعه را كند كرده است و ما انتظار داریم تا دولت به این موضوع جدی تر نگاه كرده و شركتهای فعال و رسمی در زمینه سخت افزار را حمایت نماید.
عضو هیئت مدیره و مدیر توسعه سازمان شركت سازگار ارقام با اشاره به این موضوع كه PC نقطه شروع IT بوده است ادامه داد: در آیندهای نه چندان دور كالاهایRetailجای PC را خواهد گرفت همانطور كه در سال گذشته فروش PC و نوت بوك در امریكا به یك میزان رسیده است و مصرف كنندگان با توجه به قابلیتهای با ارزش نوت بوك این گزینه را انتخاب كردند تا بتوانند در هر شرایطی به صفحات جهانی وب دسترسی داشته و با دریافت داده به تبادل اطلاعات بپردازند.
در ادامه بحری به نقش کامپیوترهای همراه در سرعت بخشیدن به پیش برد فناوری اشاره کرد و افزود: با توجه به استقبال مصرف کنندگان از کامپیوترهای همراه، شرکت سازگار ارقام بر آن شد تا مارك تجاری معتبر دیگری را به سبد كالاهای نوت بوکی خود كه در حال حاضر شامل Acer و IBM/Lenovo میشود اضافه کند.
همچنین این كارشناس IT به حجم انبوه اطلاعات در میان سازمانها و عموم مردم اشاره كرد و خاطرنشان ساخت : امروزه دسترسی به اطلاعات بسیار پر ارزش بوده و از سوی دیگر حجم آنها نیز در میان اقشار مختلف مصرف كنندگان افزایش یافته است ، از این رو پیش بینی میشود تا در سال ۲۰۰۸ فروش هاردهای اكسترنال از Flash memory پیشی خواهد گرفت، چرا كه آنها توانایی ذخیره اطلاعات بیشتری دارند.
در خلال این سمینار مقدم مدیر عامل شركت امتداد سازگار كه مسئولیت خدمات پس از فروش محصولات عرضه شده توسط این شركت را به عهده دارد، با توجه به اهمیت خدمات برروی محصولات كامپیوتری گفت: اطلاع رسانی در زمینه خدمات بسیار كمرنگ است و بسیاری از مصرف كنندگان میزان حقوق خود را از گارانتی نمیدانند و این مهم باعث سوء استفاده بسیاری از سودجویان در بازار خواهد شد مقدم ادامه داد : ارائه گارانتی برروی كلیه قطعات كامپیوتری آن هم در سراسر كشور، كاری بس عظیم است مخصوصا بر روی قطعات اصلی یك PC همچون Hard و Cpu كه ایران نیز تحت تحریم مستقیم كمپانیهای تولید كننده این گونه قطعات است. اما با این وجود مجموعه امتداد سازگار تمامی همت خود را بكار بسته تا تمامی قطعات عرضه شده خود را مبتنی بر استانداردهای بین المللی پشتیبان نماید كه به اعتقاد ما این مهم میبایست از سوی ارگانهای تصمیم گیر در صنعت انفورماتیك كشور حمایت شود.
مدیر عامل شركت امتداد سازگار به مبحث خدمات در دیگر صنایع كشور اشاره كرد و گفت : شركتهای فعال صنعت IT در زمینه خدمات همیشه پیشرو بوده اند و دیگر صنایع از آنها الگو برداری كردهاند.
همچنین در این نشست Matthew Tsai مسئول فروش خاورمیانه كمپانی Lite-On نیز حضور داشت و در روابط با كمپانی خود گفت: شركت لایتون قویترین تولید كننده DVD رایتر در جهان است كه حتی سه ماه زودتر از شركت سونی فناوری Blu-ray را تولید كرده است.
وی افزود: لایتون دومین تولید كننده انواع O.D.D در جهان است که با تولید ماهانه هفت میلیون دستگاه ، ۲۸ درصد از بازار O.D.D دنیا را در اختیار دارد و همچنین كارخانه LITE-ON برای ۱۰ شركت معتبر دنیا از قبیل SONY، HP ، DELL ، SUZUKI و غیره ، قطعه تولید میكند.
مسئول فروش خاورمیانه LITE-ONگفت: شركتهای تولید كننده O.D.D در دنیا جهت كاهش هزینهها به سمت همكاری با یكدیگر میروند، در این زمینه LITE-ON و شركت PHILIPS نیز با یكدیگر مشاركت میكنند و در واقع رقبای اصلی لایتون در بازار O.D.D نیز شركتهای مشاركتی ای مانند Toshiba-Samsung و Hitachi-LG هستند.
به گفته ماتیو ، شركت LITE-ON قصد دارد در سه ماه سوم ۲۰۰۸ “دی وی دی” رایترهای ۲۲X را روانه بازار O.D.D كند
ارائه شده در ictna.ir