سایت‌های فروش آنلاین برای تطابق قیمت‌ها در گمرک مناسب نیست

تطابق قیمت کالاهای IT در گمرک با سایت‌های فروش آنلاین، به دلیل بالاتر بودن قیمت آن‌ها از قیمت واقعی چندان مناسب نیست.
باقر بحری، قائم‌مقام کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، اظهار داشت: تطبیق قیمت کالاهای IT توسط گمرک با سایت‌های فروش آنلاینی که هنوز قیمت آنها چندان دقیق نیست، باعث ایجاد مشکل برای شرکت‌ها می‌شود.
وی، با بیان این مطلب که ممکن است این اقدام موردی خوب برای کنترل قیمت‌های بازار باشد، افزود: بهترین مرجع برای تطبیق قیمت‌ها، سایت‌های رسمی خود شرکت‌ها و قیمت‌های واقعی آن‌ها است.
بحری، تصریح کرد: برخی اوقات، شرکت‌ها با سیاست‌های معینی که دارند، قیمت‌های خاصی را اعلام می کنند، اما درصورت تطبیق آن‌ها با سایت‌های دیگر، ممکن است قیمت‌های اعلام شده چندان دقیق نباشد.
وی، قیمت اعلامی از سوی شرکت‌های فروش آنلاین را از قیمت‌های واقعی کمی بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: علت بالاتر بودن قیمت این شرکت‌ها، هزینه سایر خدمات و حمل‌ونقل بوده و در نتیجه این سایت‌ها مرجعی مناسب برای تطابق قیمت‌ها توسط گمرک نیست.
قائم‌مقام کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در پایان گفت: علاوه بر سایت‌های مرجع خود شرکت‌ها، سایت مرجع بین‌المللی نیز گزینه مناسبی بوده و حتی قیمت خرید جهانی، خیلی مناسب‌تر است.
ارائه شده در سیتنا