صد در صد نوت‌بوک‌ها از مجاری قانونی وارد کشور می‌شوند – واردات قاچاقی رایانه به میزان چشم‌گیری کاهش یافته است

دستگاه‌های نوت‌بوک، با پایین‌ترین تعرفه ممکن وارد کشور می‌شوند و همین امر، سبب شده تا صد در صد نوت‌بوک‌ها از طرق قانونی وارد شود.
مهندس باقر بحری، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، با اعلام این خبر، اظهار داشت: اساسا، تعداد بسیار کمی از نوت‌بوک‌ها به همراه مسافران ورودی، وارد کشور می‌شوند و بقیه از مجاری قانونی به صورت عمده وارد شده است؛ در این میان، نکته مثبت این است که همه نوت‌بوک‌ها، اعم از ترخیص شده از سوی شرکت‌ها و همراه مسافران، به صورت “مجاز و قانونی” وارد می‌شوند.
وی افزود: خوشبختانه، به میزان چشم‌گیری، واردات قاچاقی رایانه به کشورمان کاهش یافته است.
بحری گفت: کالاهای قاچاق، از آنجا که از کنترل شرکت‌های اصلی و بزرگ نمی‌گذرند، معمولا با مشکلات و دردسرهایی همراه هستند.
رییس کمیسون سخت‌فزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، اظهار داشت: با توجه به استاندارد بودن کالاهای ورودی از مجاری قانونی و ضمانت مناسب از سوی شرکت‌های معتبر، مصرف‌کنندگان تمایلی به خرید رایانه‌های قاچاقی ندارند.
بحری، خاطرنشان کرد: در گذشته، نوت‌بوک‌ها به عنوان کالاهای لوکسی تلقی می‌شدند و تنها قشر “مدیران” از آن بهره می‌بردند، اما طبق بررسی‌های پژوهشی، اکنون شاهد نفوذ نوت‌بوک در میان مدیران میانی و دانشجویان و …هستیم.
وی، عنوان کرد: هر میزان، سازمان‌های خصوصی و دولتی، از سایت‌های اینترنتی بهره بیشتری ببرند، رایانه از کالای لوکس به کالایی برای استفاده روزمره تبدیل می‌شود.
ارائه شده در سیتنا